Sulm në Francë, makina hyn mes studentëve

Një sulm i ri ndodhi ne France ku nje makinë goditi tre studentë me origjinë kineze, në qytetin Tuluzë.

BBC njoftoi se dy prej studentëve janë në gjendje të rëndë shëndetësore në spital.

Kliko per me shume info

Sipas policisë, ky incident ishte i qëllimshëm, por drejtuesi i makinës që u vu në pranga, nuk rezulton si problematik në listën e policisë.

LEXO EDHE:  Bizneset dhe pasuria marramendëse e Presidentit Erdogan

Incidenti ndodhi jashtë një kolegji në periferi të zonës Blagnac.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here