“Ndërroi jetë, e mira Stela”, ja kush ishte 29-vjeçarja që humbi jetën në aksident në Rrugën e Kombit

Një e re ka humbur jetën dje në një aksident të ndodhur në tunelin e Kalimashit. Ajo ishte këngëtare e muzikës popullore prej disa vitesh dhe kishte performuar në shumë aktivitete të veri të vendit. Prezantimin e saj e ka bërë gazetari Gjergj Marku, me një mesazh ngushëllimi në “Facebook”.

Ai thotë se Stela Gjoka e donte shumë Mirditën dhe ishte tejet korrekte.

LEXO EDHE:  Spikerja i kushton fjalë prekëse kameramanit që u mbyt: Kurrë mos u bëfshin...
Kliko per me shume info

Aksidenti ndodhi pasditen e djeshme, ndërsa 29-vjeçarja që ishte drejtuese e mjetit, teksa në makinë ishte edhe një 32-vjeçar nga Kosova që mbeti i plagosur. E reja ndërroi jetë në spital.

STATUSI I GJERGJ MARKUT

Ndërron jetë, e mira STELA!
Në moshe fare të re, pas një aksidenti tragjik në dalje të tunelit të Thirrës në autostradë, ndërroi jetë këngëtarja Stela Gjoka.

LEXO EDHE:  Dritan Demiraj rikthehet në ushtri, ky është pozicioni që merr

Mbaj mend që më kërkoi të vinte që nga Kosova për në “Mirdita Turistike 2017” me Prena Becin, sepse e donte shumë Mirditën dhe grupin artistik, sidomos kur ai performonte në Dasmën Turistike, ndaj atë ditë korriku ajo ishte pjesë e këngës së granisë ashtu e urtë, e qeshur dhe tejet korrekte. Më pastaj dhe në klipin “Doruntina e Mirditës”.

LEXO EDHE:  Shpërthen kongresmeni i njohur amerikan: Politikanët shqiptarë mafiozë, kanë paguar miliona vetëm për të dalë në foto me mua

Janë dy foto që i kam shkrepur, me sa duket, për ta mbajtur në kujtese ashtu të qeshur, gjithë mirësi e shpirtbardhësi të mirën STELA!
Ngushëllime të thella e të sinqerta, familjes, të afërmeve dhe dashamirëve të saj, nga artistët e Ansamblit MIRDITA!

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here