Statusi i minatorit/ “Kuvendi të fusë projektligjin në rend dite”

Kliko per me shume info

Në një deklaratë për mediat, mesditën e sotme, deputeti i LSI, Përparim Sphiu mes të tjerash i ka bërë thirrje Kuvendit që të fusë në rend dite propozimin e LSI për statusin e minatorit.

Kliko per me shume info

Gjithashtu Spahiu tha se gjatë mbledhjes së grupit të LSI është kërkuar edhe heqja e TVSH për produktet e shportës.

Deputeti I LSI tha se, “LSI kërkoi që të hiqej TVSH për produktet e shportës gjatë mbledhjes së grupit. Në mbledhje grupi ne diskutimin edhe për propozimin për pr.ligjin për statusin e minatorit për të cilën pritej një përgjigje zyrtare nga qeveria dhe nuk e kemi. I bëjmë thirrje Kuvendit të fusë në rend dite këtë projektligjin. Qeveria i do këta njerëz të varfër”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.