“Spartak Braho takim kokë më kokë me Altin Qaton në Elbasan”

Kliko per me shume info

Nuk ka shume ditë më parë kryeministri Edi Rama mori si këshilltar të Sigurisë ish- deputetin Spartak Braho.

Sot ish- kryeministri Sali Berisha publikon një mesazh që e lajmëron për një takim kokë më kokë të Spartak Brahos me drejtorin e policisë së Elbasanit, Altin Qato.

Kliko per me shume info

Sipas këtij mesazhi Braho dhe Qato janë takuar për çështjen e arrestimit të biznesmenit Orest Sota dhe gjetjen në makinën e tij të patentave të ish- ministrit Saimir Tahiri.

Reagimi i Berishes

Noriega ne panik i dergon Spartak Brahon, Qatos!

Qytetari dixhital denoncon:

Rama i dergon Qatos keshilltarin e tij, Spartak Braho ne perpjekjen per te fshehur implikimin dhe perfitimin e tij direkt te nje çante me euro, nga 2 milione euro qe moren nga makina e Orest Sotes, shoferi i Saimir Trafikut dhe Florian Habilit.

Lexoni mesazhin e qytetari dixhital! sb

“Pershendetje doktor,desha te ju informoj se ne nje separe te turizmit te Elbasanit nga ora 13:30 deri ne ora 14:30 sot u zhvillua nje takim kok per kok i spartak brahos me altin qaton drejtorin e policise se elbasanit.Ne komisriatin e elbasanit te gjithe flasin se nga makina e orestit jane marre Kater canta me euro nga Florian Habili dhe shoferi i sajmir tahirit.Fakti qe Rama ka derguar kshilltarin e tije per takim te fshehte me Qaton deshmon se edhe vet Rama esht perfitues i eurove te te bandes se Tahirit,anonim ju lutem.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.