Skëndërbeu mbërrin në Beograd, policia ‘’pushton’’ stadiumin

Tensione në Beograd! Djemtë e Skëndërbeut, ndonëse të rrethuar nga qindra policë, ndodhen në tokën e armikut.

17:40

Kliko per me shume info

Në hyrje të stadiumit të Partizanit të Beogradit një numër i madh policësh serbë janë vendosur për të ruajtur rendin në këtë takim shumë delikat, raporton ‘panorama sport’.

17:15

Ekipi i Skënderbeut është gati për tu nisur drejt stadiumit të Partizanit të Beogradit pak çaste para se të startojë takimi në orën 19:00. Në hotelin ku qëndrojnë korçarët janë forca të shumtë policie të cilët do t’a shoqërojnë klubin shqiptar deri në stadium.

LEXO EDHE:  Shumë e lehtë për Barçën, Kupa e Mbretit i shkon Messit

 

Jo vetëm policë të thjeshtë por në hyrje të hotelit qëndrojnë edhe forcat speciale serbe. Sot në Serbi me skuadrën e Skënderbeut janë edhe 10 policë shqiptarë që kanë shkuar enkas për ndeshjen. Njëjtë siç vepruan edhe serbët në Shqipëri.

 

Takimi është i vlefshëm për fazën e grupeve të “Europa League”. Takimi i parë mes skuadrave u luajt në “Elbasan Arena” dy javë më parë dhe përfundoj me shifrat e bardha 0-0.
Foto: procesi sportiv

LEXO EDHE:  Besart Berisha i pamëshirshëm, sërish gol

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here