Akuzohet për vrasjen e Gazmend Çollakut, Prokuroria kërkon burg përjetë për Denis Shtrazën

Kliko per me shume info

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar burgim të përjetshëm për Denis Shtrazën, i cili akuzohet për vrasjen e Gazmend Çollakut.

Ky i fundit u rrëmbye dhe u vra me armë zjarri në 6 janar 2016. Gjykata i la dy javë kohë avokatëve të Denis Shtrazës për të përgatitur mbrojtjen. Në seancën e 30 nëntorit pritet që të jepet edhe vendimi.

Kliko per me shume info

Denis Shtraza është njëri nga personat e dyshuar për rrëmbimin e Çollakut.

Por Denis Shtraza pretendon se nuk ka lidhje me akuzën pasi, sipas tij, ai ishte shok me Çollakun, të cilin e njihte që kur të dy ata mbaheshin në burg për vepra të tjera.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.