Tre grabitës me armë e maska sulmojnë shtëpinë e Elton Çiços, dëgjohen të shtëna

3 persona të armatosur kanë sulmuar shtëpinë e Elton Çiços, të riut që u vra në një atentat në zonën e ish-bllokut në Tiranë, në 1 maj të vitit 2016.

Personat e armatosur e të maskuar kanë hyrë gjatë orëve të natës në oborrin e shtëpisë së prindërve të tij, duke kapërcyer murin rrethues.

Kliko per me shume info

Duke qënë se kanë shkaktuar zhurmë gjatë kësaj kohe, ata janë diktuar nga familjarët.

LEXO EDHE:  E trishtë në Fier, vettingu vret policin; I ati: Nuk plotësonte dot dokumentet

Burime policore bëjnë me dije se shtëpia e familjarëve të Çiços survejohej nga të katra anët me kamera sigurie dhe se hajdutët të zënë në befasi kanë mundur të marrin nga shtëpia vetëm serverin e kamerave të sigurisë.

Pasi pikasën hajdutët, familjarët njoftuan menjëherë policinë e Tepelenës, të cilët kanë kqyrur të gjitha ambientet dhe kanë konstatuar se ishte marrë vetëm serveri i kamerave të sigurisë, me qëllim që të mos mbetej asnjë imazh i personave që kishin hyrë në banesën e familjes Çiço.

LEXO EDHE:  Kufiri me Greqinë, Bushati: Javën e ardhshme takohen ekspertët

Burime bëjnë me dije se janë dëgjuar të shtëna me armë, ndërsa Policia ka ngritur grupe kontrolli në pika të ndryshme.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here