Breshëri plumbash në drejtim të shqiptarit, 22-vjeçari i shpëton për “fat” atentatit në Itali

Kliko per me shume info

Një atentat i është bërë një të riu nga qyteti i Durrësit në Itali. Persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të shqiptarit.

Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptari 22-vjecar, me iniciale S.R është plagosur në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Kliko per me shume info

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Savona, ndërkohë që thuhet se shqiptari banonte në Toirano dhe iu bë pritë në Olivette.

22-vjeçari nga Durrësi i shpëtoi vdekjes, kishte vrapuar dhe ishte futur në një dyqan cigaresh elektronike dhe mundi të strehohej, duke i shpëtuar breshërisë së plumbave. Nga hetimet e para rezulton se autoret ende te paidentifikuar e kishin ndjekur të riun dhe me pas e qëlluan me armë zjarri.

© LAJMIFUNDIT.AL

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.