Identifikohet shqiptari, vdiq tragjikisht duke punuar me traktor në Itali

Kliko per me shume info

Identifikohet 43-vjecari shqiptar, i cili gjeti vdekjen teksa ishte duke punuar me traktor në mal në Itali.

Sipas mediave italiane shqiptari që humbi jetën është Deli Mertini, i cili vdiq duke punuar me një traktor ne malin Zuccone. Burri, me origjinë shqiptare dhe banor në Tarsogno, u shtyp nga traktori dhe vdiq nga lëndimet që mori.

Kliko per me shume info

Traktor u kthye, duke përfunduar në një kanal ku kishte një pjerrësi të lartë si vend.

Ka qenë gruaja e tij që ka njoftuar policinë, pasi i shoqi nuk kishte shkuar në shtëpi.

Më të marrë njoftimin policia dhe zjarrfikëset kanë shkuar në vendngjarje. Trupi i viktimës u transportua me barelë në morg.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.