Shqiptari masakroi me thikë gruan në sy të fëmijës, reagon ministri i Brendshëm italian

Kliko per me shume info

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Udine të Italisë, ku një shqiptar ka masakruar me thikë bashkëshorten e tij.

Sipas raportimit të policisë, bëhet fjalë për Dritan Sulollarin, i cili ka masakruar me thikë në sy të fëmijës 8-vjeçar bashkëshorten Mikana Këllezi.

Kliko per me shume info

Pas kësaj ka reaguar edhe ministri i Brendshëm italian që para disa ditësh ishte në Tiranë, Maro Minniti, i cili e ka cilësuar një sprovë për civilizimin e vendit.

Teksa foli para Komisionit Parlamentar të Hetimit për Vrasjen e Grave u shpreh:

“Sot në Gradisca d’Isonzo një burrë vrau me thikë gruan në sy të fëmijës 8-vjeçar.

Jemi përballë një fenomeni veçanërisht shqetësues dhe të papranueshëm.

Nga akte të tillë dhune është në lojë civilizimi i vendit.

Nuk duhet ta ulim kurrë vigjilencën për të reaguar”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.