Shqiptari i shpëton burgut përjetë në Itali, por humb përgjithmonë kujtesën

Personi ne foto eshte 30 vjecari shqiptar Dritan Demiraj, i cili ishte denuar me burgim te perjetshem ne Itali per vrasjen e ish-it dhe te dashurit te saj ne vitin 2014.

Ai ka rifituar lirine, por do te vuaje per nje kohe te gjate mungesen e memories. Mediat italiane shkruajne se pasi u masakrua ne qeline e burgut dhe ra ne koma, shqiptari ka pesuar humbje kujtese dhe gjykata vendosi se ai eshte i paafte per te qendruar me ne burg.

Kliko per me shume info

Ne vitin 2016, ai është sulmuar në burg nga një ish-boksier i cili e kishte goditur për pesëmbëdhjetë minuta rresht në kokë me sende të forta.

Ngjarja ka ndodhur në vitin 2014, ku Dritan Demiraj, i ndihmuar edhe nga e fejuara e tij, Monica Sanchi dhe daja Sadik Dine kanë kryer vrasje të dyfishtë. Po dje, daja e tij u dënua me 5 vjet burg për bashkëpunimin në vrasje.

Demiraj vrau ish-të dashurën e tij rumune, Lidia Nusforfi më 1 mars të vitit 2014 në stacionin e trenit në Rimini, pasi kishte vrarë më 28 shkurt të atij viti, Silvio Mannina-n, të dashurin e saj italian.

Këtë të fundit ai e vrau në banesën e tij, i ndihmuar nga e fejuara dhe daja, Sadik Dine. Prokuroria e Riminit kishte kërkuar burgim të përjetshëm për dajën e tij peshkatar, si edhe 30 vjet burg për të fejuarën, Monica Sanchi-n. Krimi dyshohet se ka ndodhur për hakmarrje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.