FOTO/ Ja kush është shqiptari që humbi jetën nga përmbytjet në Greqi

Kliko per me shume info

Rezultonte i humbur nga zona e Thives ne Greqi, por mesohet e verteta e trishte per shqiptarin 29-vjeçar.

Mediat greke shkruajnë se mes viktimave nga permbytjet ne Greqi është edhe Petro Koleci nga Saranda.

Kliko per me shume info

Ai ishte djali i vetëm i familjes Koleci dhe punonte si hidraulik.

Jetonte në Greqi prej 25 vitesh si emigrant dhe atë ditë ishte nisur si zakonisht për në punë.

Makina e të riut ishte gjetur e gjitha e copëzuar dhe pranë saj janë gjetur dhe portofoli dhe sendet.

Situata në Greqi është ende kaotike ku 2000 familje janë në kushte të vështira, pa një ndihmë nga shteti.

Të prekura janë dhe familjet shqiptare që kanë humbur çdo gjë si pasojë e këtij shkatërrimi natyror.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.