Shqiptari kapet me drogë me vlerë 200 mijë Euro, ja si “maskohej” për t’i shpëtuar Policisë

Policia italiane ka arrestuar një 40-vjeçar shqiptar, pasi u kap me 93 kg marijuanë. Arrestimi u bë në San Martino, ndërsa shqiptari ishte i njohur për policinë për shkak të precedentë të mëparshëm kriminal.

Hetimet ndaj tij nisën për shkak të pranisë së shpeshtë gjatë tre muajve të fundit në San Martino dhe San Fruttuoso, ndërsa u identifikuan disa lokale në përdorim nga 40-vjeçari në lagjen Marassi.

LEXO EDHE:  Marinari shqiptar humbet jetën në Britani, ministrja kërkon kompensim
Kliko per me shume info

Policia, pasi disa pritash dhe duke u maskuar veten në mesin e tifozëve të rinj që këto ditë kanë mbërritur në zonë për shkak të derbit të fundjavës, kanë qenë në gjendje të zbulojnë hapësirën ku ishte fshehur lënda narkotike e ndarë në 96 pako me qese plastike të mbyllura në bindona plastikë.

LEXO EDHE:  Pas protestës në Kukës, një qytet tjetër ngrihet kundër Ramës

Shqiptari u transferua mbrëmjen e shkuar në burgun e Marasit. Nëse lënda narkotike do të ishte shitur në tregun me pakicë, do të fitonte më shumë se 200 mijë euro.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here