“Daily Mail”: Shqiptarët po pushtojnë Britaninë duke u futur në kamionë

Britanikja “Daily Mail” publikoi një shkrim të gjatë se si të rinjtë shqiptarë të dëshpëruar përdorin të gjitha mënyrat për të hyrë në Britaninë e Madhe. Ai ka sjellë edhe disa foto të shpërndara në rrjetet sociale nga këta shqiptarë të cilët ia kanë dalë që të zbresin në ishull.

Vemendjen e medias e ka tërhequr selfia e disa të rinjve të futur në një kamion. Ata mbajnë edhe disa tuba për të marrë sadopak ajër të pastër për të mos u asfiksuar. Fotot janë marrë nga faqja e Facebook, “Shqiptarët në Londër” ku gjendet një album me titull: “Rrugës”. Në të tjera imazhe dallohen ID false.

LEXO EDHE:  Xhaxhai i Arditit kërcënon me jetë Veliajn: Do mbjell unë pemë mbi ty
Kliko per me shume info

Për ta thuhet se bëhen menjëherë pjesë e bandave dhe grupeve kriminale të shpërndarjes së drogës. Për këto grupe thuhet se janë nga më “të ashprat që Britania ka parë ndonjëherë”. Në një nga fotot e të rinjve të futur në kamion shkruhet: “Dashtë Zoti, do të jem në Angli për Vitin e Ri”.

LEXO EDHE:  'Një skandal i madh do të shpërthejë, ja kush fshihet pas aleancës së ‘Bijëve të k...’

Pak ditë me pare një gjykatë në Londër dënoi një shofer kamioni me 8 vite burg për trafik qeniesh njerëzore. Ai pranoi se merrte 8 mijë £ për një vend në kamion ose 3 mijë £ për tu fshehur poshtë tij. Ka edhe foto shqiptarësh që shijojnë mbërritjen në Britani.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here