Krujë/ Pronarët po flinin brenda në dyqan kur shpërtheu eksplozivi, ja ç’thanë në Polici

Kliko per me shume info

Detaje të tjera dalin në pah nga ngjarja e rëndë që ndodhi orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Zezë të Krujës.

Policia bën me dije se dy pronarët, burrë e grua i kanë shpëtuar mrekullisht shpërthimit me tritol, që u bë në dyqanin e tyre.
Fatmirësisht ata nuk kanë pësuar dëmtime, pasi lënda plasëse ishte vendosur në pjesën e jashtme të dyqanit.

Kliko per me shume info

Sipas bluve të Krujës, autorët dyshohet se kanë pasur dijeni për praninë e çiftit Meta në dyqan. Gëzim Meta dhe bashkëshortja e tij janë shoqëruar për në komisariat, ku kanë dhënë dëshmitë e tyre. Ata mësohet të jenë shprehur se nuk kanë parë asnjë person pasi ndodhi shpërthimi.

Çifti cilësohet nga banorët e fshatit si familje të rregull dhe pa probleme. Prej kohës ata kishin vendosur të flinin në dyqan, për arsye se dy vite më parë i kanë vendosur tritol, po në të njëjtin vend.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.