Shpallet në kërkim nënprefekti i Tiranës, kush është zyrtari që abuzoi me pronat në bregdet

Fatos Kaja, ish-zyrtari i komunës Kryevidh, aktualisht nënprefekt i qarkut Tiranë është shpallur në kërkim.

Kjo ka ardhur me vendim gjykate pas kërkesës së prokurorisë në vijim të hetimeve për dokumentat në ZVRPP Kavajë, në bashkinë Rrogozhinë, si dhe praktikat administrative të ish-komunës Kryevidh e cila mbulonte zonën e plazhit të Spillesë.

Kliko per me shume info

Në lidhje me këto hetime, Prokuroria e Kavajës ka identifikuar zyrtarë dhe ish-zyrtarë të tjerë të cilët dyshohet se janë përgjegjës të drejtpërdrejtë për falsifikimin dhe shpërdorimin e detyrës përsa i përket ndarjes së tokave.

LEXO EDHE:  Dekanati dhe Rektorati shkelin ligjin, studentes nga Holanda i mohohet specializmi

“Aktualisht nuk janë zbatuar masat e sigurimit dhe janë shpallur në kërkim shtetasit: Seid Cikalleshi, Fatos Kaja dhe Enver Duqi”, shkruhet në njoftimin zyrtar të Prokurorisë. 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here