Shkëlqim Miri në Gjykatë: Lekët i mora borxh për kurim

Kliko per me shume info

Gjyqtari i Apelit, Shkëlqim Miri ka kërkuar lirimin pas prangosjes, me argumentin se paratë e gjetura në kontrollin e banesës i kishte marrë borxh për kurim.

Gjyqtari ka depozituar një ditë më parë një kërkesë për tu liruar nga burgu, shkruan Panorama. Nga ana tjetër Prokuroria e Krimeve të Rënda, ka nisur një hetim pasuror për gjyqtarin Miri.

Kliko per me shume info

Gjyqtari i Apelit Shkëlqim Miri eshte ne burg i dyshuar për korrupsion aktiv të funksionarëve të drejtësisë dhe mos justifikim pasurie në vlerën e 34 milion lekëve.

Nga hetimet, ai akuzohet se ka marre ryshfet 20 mijë euro, ne kembim te te cilit i ka ndryshuar akuzën të dënuarit për vrasje Gentian Doda, i cili ndodhet tashme ne arrati.

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.