Shkatërrohet banda shqiptare/ Në pranga 5 persona

Kliko per me shume info

Policia pyjore e Italisë ka bërë të mundur arrestimin dhe shkatërrimin një bande shqiptarësh, të cilët vidhnin dru e bimë në pyje të paautorizuar.

Autoritetet bëjnë të ditur se shqiptarët emrat e të cilëve nuk janë bërë të ditur kishin vjedhur 300 kg bimë qumështore në pyjet e komunës Pigna dhe i transportonin ato me dy automjetete të mallrash.

Kliko per me shume info

Të arrestuarit ndodhen në paraburgim dhe mësohet se pritet të dalin në gjyq për veprën penale “mbledhjen e bimëve në mungesë të autorizimit”

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.