Shkatërrohet banda e shqiptarëve në Itali, shfrytëzonin për prostitucion 15 vajza

Kliko per me shume info

Një rrjet prostitutash i drejtuar nga shqiptarë është goditur nga policia italine.

Hetimet janë kryer nga Prokuroria e Santa Maria Capua Vetere.

Kliko per me shume info

Të arrestuarit janë 9 persona, pesë prej të cilëve morën masën e sigurisë ‘arrest me burg’, 1 në arrest shtëpie dhe 2 ‘detyrim paraqitje’.

Ndërsa për një person tjetër u vendos ndalimi për banim në provicën e Casertas. Identiteti i tyre nuk bëhet me dije ende.

Ky rrjet kriminal shfrytëzonte të paktën 15 femra të kombësive të ndryshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.