Shiu rrezikon jetët e banorëve/ FNSH shpëton 2 persona

Kliko per me shume info

Shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar një sërë problemesh duke bllokuar shumë rrugë nacionale dhe rrezikuar jetën e disa banorëve në zona të ndryshme.

Mësohet se situata alarmante paraqitet edhe në Shkodër, ku lumi Kir ka rrezikuar 2 persona, të cilët kanë arritur të shpëtohen nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë.

Kliko per me shume info

E njëjta situatë paraqitet edhe në Vlorë, ku fryrja e lumit në fshatin Risili, ka rrezikuar 3 familje, të cilat me ndërhyrjen e policisë janë evakuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.