SHISH refuzon buxhetin e Ramës, Komisioni i Sigurisë voton pro rishikimit

Kliko per me shume info

Shërbimi Informativ Shtetëror refuzon fondin e parashikuar nga qeveria “Rama 2“.

Komisioni i Sigurisë ka votuar sot “pro” kërkesës për rishikim të buxhetit për SHISH, ndaj të cilit qeveria kishte parashikuar 1.5 miliard lekë.

Kliko per me shume info

SHISH kërkon fonde shtesë për godina dhe shpenzime duke pretenduar se aq sa është akorduar nuk mjafton.

Pas largimit të Visho Ajazit, në krye të SHISH është vendosur Helidon Bendo me propozim të Ramës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.