Sherr në Vlorë, nxënësit zihen me thika, plagoset rëndë 16-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës ku dy nxënës shkolle janë zënë me thika dhe si për pasojë njëri prej tyre është plagosur.

Kliko per me shume info

Ngjarja ka ndodhur në shkollën “Marigo Posio” në lagjen 1 Maji.

Sherri ka ndodhur mes dy adoleshentëve pas mësimit, ku 14-vjeçari A.N ka plagosur me thikë 16-vjeçarin V.Ç.

LEXO EDHE:  Zbulohet porositësi i vrasjes së komisarit Artan Cuku, kapo i krimit në Fier e Vlorë

Menjëherë pas ngjarjes, si pasojë e goditjeve të marra, i plagosuri është dërguar në spital dhe aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

NJOFTIMI ZYRTAR I POLICISË

Vlorë

Informacion paraprak

Më datë 23.11.2017, Salla Operative Vlorë është njoftuar nga një telefonatë se, në lagjen ”1 Maji”, është goditur me mjet prerës në bark, shtetasi V.Ç., 16 vjeç, prej shtetasit A.N., 14 vjeç.

LEXO EDHE:  Masakër me rrugët, prokuroria dërgon në gjyq dosjen e "peshqve të mëdhenj"

Shtetasi i dëmtuar është transportuar për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore në Spitalin Rajonal Vlorë.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar edhe mjeti prerës (thikë), i përdorur prej autorit.

Policia ka shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë shtetasin A.N., për zbardhjen e plotë të motiveve të kësaj ngjarje.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here