Vrasja e komisarit Cuku/ Mikel Shallari kërkon lirinë, ja vendimi i Gjykatës

Gjykata e Krimeve të Rënda ka hedhur poshtë kërkesën për tu lënë i lirë, të të dyshuarit për vrasjen e komisarit Artan Cuku.

Mikel Shallari paraqiti një kërkesë për rivlerësimin e masës së sigurisë.

Kliko per me shume info

Ai kërkoi nga Gjykata e Krimeve të Rënda vendosjen e masës së sigurisë “detyrim paraqitje”, që u rrëzua nga trupi gjykues.
Avokati i tij tha para trupi gjykues së tashmë ka përfunduar afati tre mujor dhe ka kërkuar të dijë se në çfarë pike është hetimi nga prokuroria.

LEXO EDHE:  Nga nafta te bastet! Qyteti më i varfër i Shqipërisë nën “darën” e kumarit

Ndërkaq, avokati i Mikel Shallarit ka kërkuar që seanca të zhvillohet me dyer të mbyllura, me pretendimin se klientit të tij i rrezikohet jeta.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here