Seanca plenare rinis me debatin Ruçi-Spaho

Kliko per me shume info

Pas pesë minutave pushim, seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë ka rifilluar me debate mes kryeparlamentarit Gramoz Ruçi dhe kryetarit të grupit parlamentar të PD, Edmond Spaho.

Sipas Spahos, Ruçi i ndërpreu fjalën pradrejtësisht deputetes Vokshi.

Kliko per me shume info

Kujtojmë këtu se deputetja e PD, Albana Vokshi reagoi pas interpelancës së ministres Kumbaro.

Vokshi tha se me interpelanca të sajuara kërkohet të tërhiqe vëmendja, por kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ka prerë fjalën.

Deputetja e PD, Albana Vokshi nuk pranoi të largohet nga foltorja e Kuvendit, duke bërë që Ruçi të kërkojë 5 minuta pushim.

Më pas Kuvendi filloi diskutimin e pr.ligjit për titujt e pronësisë dhe fjalën e mori deputetja e PD, Grida Duma.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.