Ra në koma katër vite më parë, Michael Schumacher fillon të komunikojë?!

Kliko per me shume info

Kur kanë kaluar plot katër vite nga aksidenti i rëndë që legjenda e Formula Uno përjetoi, Michael Schumacher ka nisur të komunikojë me personat që e rrethojne.

48-vjeçari pësoi një aksident të rëndë katër vite më parë teksa ishte duke bërë ski në alpet franceze.

Kliko per me shume info

Një mik i afërt i familjes tregon se kampioni i garave ‘po dërgon sinjale nga bota e tij e largët’, ndërsa kurohet në shtëpinë e tij.

Sipas mjekëve është fiziku i tonifikuar i sportistit që po e ndihmon të kalojë këtë fazë. ‘Corinna dhe fëmijët, Mick 18 dhe Gina 20 shpresojnë ende sot e kësaj dite që një mrekulli mjekësore do të ndodhë.

7 herë kampion bote, Schumacher ndejti në koma për 6 muaj pas aksidentit. Doktorët u përpoqën të largojnë gjakun e mpiksur nga truri, por mbetën sërish disa që ishin të vendosura thellë në tru.

Gjendja e tij u cilësua si ‘ekstremisht serioze’ dhe iu nënshtrua dy ndërhyrjeve që i shpëtuan jetën shrkuan Daily Mail.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.