Shpëtim Saraçi dedikim prekës për Aleksandër Lalon, tregon planin që nuk realizuan: Na e bëre me hile

Kliko per me shume info

Nuk rreshtin dedikimet dhe vleresimet per kompozitorin e madh Aleksander Lalo qe nje dite me pare u nda papritur nga jeta.

Kompozitori i njohur Shpëtim Saraçi, i larguar me familjen në SHBA ka mbetur i shokuar nga humbja e kolegut, kompozitorit te madh, Aleksander Lalo.

Kliko per me shume info

Me nje shenim ne profilin e tij ne rrjetin social facebook, ai le nje dedikim prekes per ndarjen e papritur nga jeta te Lalos.

Mesazhi i Shpetim Saraçit:

TOTALISHT I SHOKUAR NGA HUMBJA E PARITUR E ALEKSANDER LALOS.

Sander te njohen pak.

Te faleminderit per gjiithçka na trashegove.

Do kemi mall per gjithçka tenden.

E kishim lene qe do benim 1 koncert te madh LIVE se bashku…Na e bere me hile…

Jeta kjo qenka i dashur Sander…..

Pushofsh ne paqe mik i dashur.

R.I.P

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.