Saimir Kodra rrëfen pse iku nga Top Channel: Ja pse nuk do rikthehesha kurrë!

Kliko per me shume info

Moderatori i emisionit investigativ ‘Stop’ Saimir Kodra ka folur rreth largimit të tij nga Top Channel.

Largimi i tij nga ekrani ku punoi për disa vite u shoqërua me gjyqe e gjoba nga pas.

Kliko per me shume info

I ftuar në emisionin ‘Mos i fol shoferit’, Kodra ka thënë se çështja i ka kaluar gjykatës së lartë. Top Channel i kishte kërkuar 12 milion lekë dëmshpërblim pasi u largua. Sipas tyre Saimiri nuk duhej të bënte të njëjtin program për një vit.

Ai e beri te Agoni menjëherë dhe tha se bëri mirë, pasi aty kishte marrë shumë para dhe kishte mbyllur kreditë.

Ndërsa nëse bëhej fjalë për t’u kthyer në televizione të ndryshe, ai tha se në TTop Channel nuk do të rikthehe kurrë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.