Nis me tension seanca në Kuvend, Ruçi paralajmëron me përjashtim Albana Vokshin

Kliko per me shume info

Seanca e Kuvendit u ndërpre për 5 minuta, pasi kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi i tërhoqi vëmendjen deputetes Albana Vokshi për bllokim të foltores.

Albana Vokshi, ka kërkuar fjalën për procedurë dhe ka dalë në foltoren e Kuvendit, por i është ndërprerë fjala menjëherë nga kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Kliko per me shume info

Kreu i Kuvendit bllokoi foninë duke i kërkuar deputetes demokrate të lirojë foltoren. Ajo nuk pranoi, kështu që Ruçi i tërhoqi vërejtje duke ndërprerë seancën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.