Rrëzohet ndërsa po blinte shalqin, bëhet milioner pasi merr dëmshpërblimin

Një klient ka fituar 7.5 milionë dollarë pasi është plagosur ndërsa po merrte një shalqi në një supermarket.

Këmba e Henry Walker ngeci në një arkë të drunjtë kur po tentonte të merrte bostanin. Ngjarja ka ndodhur që në korrik të vitit 2015, ndërsa çështja e tij është shqyrtuar në gjykatën e qytetit Phenix.

LEXO EDHE:  A e keni ditur si dukej Charlie Chaplin në të vërtetë?
Kliko per me shume info

Sipas BBC, Walker fitoi 2.5 milionë dollarë dëmshpërblim dhe 5 milionë dollarë nga dëmtimet ndëshkuese.

Por zbulimet tregojnë se incidenti ka ndodhur për shkak të papërgjegjshmërisë së tij sepse këto arka vazhdojnë të përdoren në supermarketet Walmart.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here