Rrëzohet helikopteri në Arabi, humb jetën princi dhe disa zyrtarë të lartë

Një princ i Arabisë Saudite dhe disa zyrtarë të tjerë kanë humbur jetën, pasi helikopteri me të cilin udhëtonin është rrëzuar.

Njoftohet se personat në bordin e helikopterin kanë humbur jetën, raporton Anadolu Agency.

Kliko per me shume info

Ende nuk ka të dhëna për numrin e saktë të viktimave, por nga të dhënat paraprake mësohet se të gjithë pjesëtarët në bord kanë humbur jetën.

LEXO EDHE:  Këshilltari i Erdogan tallet rëndë me Greqinë: Një luftë me ata, do të ishte si ajo e një burri me një b...

Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e rrëzimit të helikopterit.

Al-Ekhbariya njoftoi vdekjen e princit Mansour bin Muqrin, zëvendës guvernator i provincës Asir. Helikopteri i tij u rrëzua pranë kufirit jugor të mbretërisë me Jemenin.

Ende nuk dihet numri i saktë i viktimave, por nga të dhënat paraprake mësohet se të gjithë pjesëtarët në bord kanë humbur jetën përfshirë edhe princin.

LEXO EDHE:  Puthja ‘alla-europiane’ Trump-Macron që po i çmend të gjithë

Po ashtu janë ende të paqarta shkaqet dhe motivet e rrëzimit të helikopterit, ndërsa autoritetet kanë nisur hetimet.

Autoritetetet dyshojnë se rrëzimi i helikopterit mund të ketë ardhur nga Jemeni, pasi Arabia Saudite prej kohësh udhëheq një operacion kundër rebelëve Huthi dhe ka bombarduar shumë zona të Jemenit.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here