Rrëfehet Ori Kuçi: Pedagogët inatçinj më ndërprenë ëndrrën

Kliko per me shume info

Sipërmarrësja Ori Kuçi prej dy javësh është tashmë pjesë e spektaklit “C’est la vie”, nga ku është vlerësuar mjaft për zërin e saj.

Sot e ftuar në studion e “Rudina”, Kuçi tregoi se muzika ka qenë ndër pasionet e saj më të mëdha, por ëndrra për të u thye pikërisht në Lice, ku sipas saj, u bë pjesë inatesh mes pedagogësh.

Kliko per me shume info

“Unë kam studiuar për kanto në Lice dhe kam marrë pjesë në aktivite të ndryshme. Kur kam qenë e vogël kam kënduar. Pas përfundimit të gjimnazit nuk kam kënduar më kurrë përveçse me miq dhe në familje.

U futa plot pasion, dëshirë dhe vullnet në Lice dhe dola vetëm me talentin. Nuk ka qenë një periudhë shumë e mirë në sistemin shkollor, nuk dua ta hap më atë temë, por unë u bëra pjesë inatesh mes pedagogësh se përse studioja në një vend dhe jo në një tjetër dhe m’u thye ëndrra”, tha Kuçi./tvklan.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.