Nuk e nominojnë për “këngën e vitit”, reagon Rozana Radi: Mos luani bixhoz me artin tim!

Kliko per me shume info

Këngëtarja e njohur Rozana Radi ka reaguar ashpër pas një liste të publikuar nga Akademia KULT për të nominuar “këngën e vitit”.

Akademia Kult e cila jep çmime vjetore për projektet apo sukseset artistike të vitit në disa kategori ka publikuar listën e këngëve të nominuara.

Kliko per me shume info

Janë gjithsej 6 artistë të nominuar në këtë kategori, por mungon emri i Rozana Radit dhe këngës ‘Ma thuaj ti’, e cila ishte fituesja e ‘Kënga Magjike 2016’.

Rozana është rebeluar lidhur me këtë çështje dhe e ka shprehur gjithë indinajtën e saj me anë të një statusi në Facebook ku shkruan se askush nuk duhet të luaj bixhoz me artin e të tjerëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.