Rikthehen shirat/ Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat javën e ardhshme

Kliko per me shume info

Reshje të dobëta lokale priten të shtunën mbrëma.

Kliko per me shume info

Sot (e premte, dt.24) deri nesër në mbrëmje (e shtunë, dt.25) nuk priten reshje në të gjithë territorin (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Vetëm nesër në mbrëmje vonë në Veri pritet të shfaqen reshje të izoluara dhe të dobëta, parashikon Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë, dt.25) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

– Në bregdet: 7 °C / 16 °C

– Në vendet e ulta: 2 °C / 15 °C

– Në vendet malore: 0 °C / 11 °C.

ERA

Pritet të fryjë e lehtë sot pasdite (dt.24) dhe nesër paradite (dt.25), por do të forcohet nesër pasdite, për të fryrë deri mesatare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.