Rëndohet situata, përmbyten tri lagje në Krujë

Kliko per me shume info

Një situatë e rëndë si pasojë e reshjeve intesive të shiut ka ndodhur në Fushë-Krujë.

Mësohet se ka dalë nga shtrati lumi Zezë duke përmbytur 3 lagje.

Kliko per me shume info

Mësohet se disa banesa janë nën ujë në këto momente dhe situata duket tepër e rënduar.

Niveli i ujit në lagjet që janë përmbytur mësohet se është rreth 80 cm. Gjendja e banorëve ende nuk dihet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.