Real Madrid ofron 30 mln euro për Sanchez

Kliko per me shume info

Kampionët e Evropës duan ta përforcojnë sulmin në janar.

Real Madridi është i gatshëm për të ofruar një çmim të përgjysmuar për sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez në afatin kalimtar të janarit.

Kliko per me shume info

Sipas asaj që shkruan Don Balon, “Los Blancos”, duan ta shfrytëzojnë situatën e ndërlikuar të kilianit në Arsenal.

Sanchez ka kontratë me “Topçinjtë” deri në verën e vitit 2018 dhe ai nuk ka pranuar vazhdimin e saj, prandaj mund të ndodhë që Arsenali për mos ta lënë të largohet si lojtar i lirë gjatë verës, ta shesë me një çmim shumë më të ulët sesa që është vlera e tij në treg.

Reali ka probleme të shumta në fazën e sulmit këtë sezon dhe ardhja e Sanchez mund të ndryshonte këtë repart.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.