Raportohen 10 të vdekur në Greqi, ish-zyrtari jep alarmin për Shqipërinë: Mbetet vetëm të shpresojmë në Zot

Kliko per me shume info

Një situatë dramatike raportohet nga shteti fqinj, Greqia, si pasojë e përmbytjeve. Aktualisht numri i viktimave ka arritur në 10 ndërsa ka shumë të plagosur e dëme materiale.

Kliko per me shume info

Ish-sekretari i ministrise së Bujqësisë Vojo Bregu jep alarmin për një situatë të mundshme edhe në Shqipëri, tani që dimri ka filluar dhe priten reshje shiu. Gishtin e drejton nga qeveria e cila nuk ka menduar për një institucion përgjegjës në rast përmbytjesh.

“Problemi qendron në faktin që qeveria shqiptare nuk ka për momentin asnjë institucion përgjegjës për administrimin e ujërave dhe parandalimin e përmbytjeve. E vetmja gjë që na ngelet është të shpresojmë në zot”, shkruan Bregu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.