Raporti i frikshëm/ Marijuana konkuron kërkesën për akullore nëpër shkolla

Një studim nga “Marijuana Business Daily” zbulon shifra të frikshme në SHBA. Thuhet se kërkesa totale për marijuanën nëpër shkolla, përfshi këtu tregun e zi, është 45-50 miliardë dollarë. Sipas raportit nëse marijuana do të legalizohej, atëhere kërkesa për të do të konkurronte me kërkesën për akullore, shitjet e së cilës janë 5.1 miliardë dollarë.

LEXO EDHE:  “Uuu qyqja për pak ra…”, deputetja e PD pengohet në shkallët e Kuvendit. Berisha i shkrin të tërë me batutën
Kliko per me shume info

Paralelisht me këtë vlerësim do të kishte gjithashtu shitje më të mëdha se shitja e biletave të filmave ($ 11.1 miliardë) dhe patatinat si Doritos, Cheetos dhe Funyuns ($ 4.9 miliardë).

Raporti thotë, “Nëse qeveria federale legalizon marijuanën mbarëkombëtare, shitjet mund të fillojnë në atë nivel, por me gjasë do të rritet shpejt pasi kanabisi ka fituar pranimin e zakonshëm dhe tregu është zhvilluar.

LEXO EDHE:  "Le të guxojë po t'ia mbajë by***!" PLAS në Bllok SHERRI mes Tahirit e Gaz Demit

“Në këtë mënyrë, nuk do të duhet shumë kohë për të eklipsuar shitjet e cigareve, madje edhe shitjet e mundshme të birrës”

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here