Rama pasqyron pamjet nga vizita në luginën e Karavastasë, vijojnë replikat me komentuesit

Kliko per me shume info

Kryeministri Rama ka pasqyruar pamjet e vizitës së tij me disa ministra dhe deputete ne Kishen e Shen Thanasit ne luginen e Karavastase. Por nuk kanë munduar edhe replikat me komentuesit.

“Kisha e Shën Thanasit në luginën e Karavastasë, një shembull tjetër i xhevahireve të trashëgimisë tonë kulturore të shpëtuara dhe të rilindura, pas gjysëm shekulli harrese dhe degradimi, në atraksione me vlera të jashtëzakonshme”- shkruan Rama.

Kliko per me shume info

Pas kesaj ka qytetaret qe e urojne per ndryshimin e bere, por ka edhe te tjere qe i kujtojne se njerezit duan pune e jo show. Mes tyre, dikush ka nje lutje per deputetin e zones, Erjon Bracen. “Aman o shef edi, ate bracen beje nje her minister, se esht rob zoti’- shkruan komentuesi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.