Saimir Tahiri në Gjermani, por çfarë thoshte Rama për lëvizjen tij pak javë më parë

Kliko per me shume info

Vetëm pak javë më parë kryeministi Rama tha se ish-ministrit Tahiri i është bllokuar lëvizja jashtë shtetit.

Kjo gjë nuk rezulton të jetë e vërtetë, pasi Tahiri dje ka udhëtuar drejt Gjermanisë, për arsye familjare.

Kliko per me shume info

Në një reagim të Prokurorisë thuhet se ndaj Tahirit nuk ka asnjë masë ndaluese, nuk është vendosur as bllokimi i pasaportës.

Por ja çfarë tha kryeministri Edi Rama kur ishte i ftuar në “Zonë e Lirë” pak javë më parë : “Unë s’kam patur asnjë levizje mbi qendrimet e mia për Tahirin. Kemi plotësuar kërkesat ekstreme të prokurorisë si kontroll banese, garanci pasurore, ndalim lëvizje dhe kemi vendos të ndajmë rrugën e Tahirit nga PS-ja deri kur të zbardhet e verteta”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.