Rama konfirmon nisjen e Rrugës së Arbrit: Dibra, një mundësi e mirë për zhvillimin ekonomik

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama ishte në Dibër ku u mbajt mbledhja e Këshillit të Ministrave. Në një një konferencë për mediat pas përfundimit të mbledhjes kryeministri konfirmoi nisjen e shumëpritur të rrugës së Arbrit.

“Kemi marrë disa vendime, ku më i rëndësishmi është nxitja e turizmit dhe të kemi një infrastrukturë me katër dhe me pesë yje.

Kliko per me shume info

Nesër prezantojmë projektin për Rrugën e Arbrit. Është përzgjedhur kompania për ndërtimin e rrugës së Abrit dhe ministria është në negociata për firmosjen përfundimtare të financimit dhe mosndërprerjen e punimeve të kësaj rruge, kush ka kaluar e ka premtuar, kush s’e ka kaluar e ka harruar. Ky është një zotim madhor, për një akt që në këndvështrimin ku Dibra bëhet de fatk dhe krijohet një mundësi e madhe për zhvillimin ekonomik” tha Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.