Pak ditë pas dezertimit të Komandove në Angli, Rama flet me ushtarët shqiptarë në Afganistan

Kliko per me shume info

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot nje bisede me efektivat shqiptare te ushtrise qe sherbejne me mision ne Afganistan.

Ne kete lidhje me skype, te cilen Rama dhe ministrja Olta Xhacka e realizuan vetem pak dite pas dezertimit te kater komandove te ushtrise shqiptare qe ishin ne trajnim ne Angli, dy zyrtaret kane vleresuar rolin e oficereve shqiptare ne misionet e NATO-s. https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155327860731523/

Kliko per me shume info

ERTV Live😊: Mirënjohje dhe respekt Forcave të Armatosura shqiptare në Afganistan-shkruan Rama ne faqen e tij ne Facebook.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.