Deklarata e Donald Lu për ‘peshqit e mëdhenj’, reagon deputeti i PD: Rama e kap dot Fatmirin?

Pas deklaratës së fortë dhe ultimatumit të ambasadorit të SHBA, Donald Lu se në fillim të vtit 2018 qeveria duhet të angazhohet me arrestimin dhe ndjekjen penale të ashtuquajturëve “peshqit e mëdhenj”, ka ardhur reagimi i parë nga radhët e PD.

Deputeti demokrat Gent Strazimiri shkruan përmes rrjeteve sociale me nota ironike se duke bërë paralajmërime të tilla publike përpjekjet janë të kota.

LEXO EDHE:  Dash Shehi: Rama ka vetëm një armik
Kliko per me shume info

“Këta “peshqit e mëdhenj” a nuk kapen më kollaj pa I lajmëruar…?!
Jo për gjë po kam frikë se kështu me paralajmërim, “sajmirin” do kapin prapë…
P.S. Edi Ramën e kap dot Fatmiri thua…?”, shkruan Strazimiri.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here