Rama zbulon emrat në Kuvend: Ja 4 milionerët që po ndërtojnë kullat në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar emrat e katër biznesmenëve që po ndërtojnë kulla të larta pranë qendrës së Tiranës.

Në debat me kryetarin e PD Lulzim Basha, që akuzoi qeverinë se po lejon investimin e parave të drogës në ndërtim, Rama tha se personat që po ndërtojnë kullat në Tiranë janë Samir Mane, Shefqet Kastrati, Bashkim Ulaj dhe Ram Geci.

LEXO EDHE:  Humbet kontrollin Saimir Tahiri: Kam 6 muaj që hesht dhe pres, por nuk duroj më dëngla!
Kliko per me shume info

Sipas Ramës, këta janë kontributorë në buxhetin e shtetit ndërsa shtoi se njihen si mbështetës dhe njerëz që janë pranë PD!.

Këta janë ndërtuesit më të mëdhenj, ka edhe të tjerë, por këta janë që po ndërtojnë në Tiranë – tha Rama, duke e pyetur disa herë Bashën: Këta pastrojnë paratë e drogës./lajmifundit.al

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here