Koreja e Jugut lëshon raketat, i tregon dhëmbët Veriut

Kliko per me shume info

Rriten edhe me shume tensionet mes dy koreve dhe jo vetem.

Komanda e artilerisë së mbrotjes ajrore të Koresë së Jugut kreu manovra për goditje të telekomanduar të raketave të enjten mes tensioneve në rritje me Korenë e Veriut mbi programin e armëve bërthamore.

Kliko per me shume info

Manovra në poligonin Daecheon në Boryeong përfshiu dy raketa me rreze të mesme tokë-ajër, dy raketa me rreze të mesme patriot, dy raketa me rreze të shkurtër dhe rreth 300 trupa.

Manovrat në Korenë e Jugut

Komanda e artilerisë së mbrotjes ajrore të Koresë së Jugut kreu manovra për goditje të telekomanduar të raketave të enjten mes tensioneve në rritje me Korenë e Veriut mbi programin e armëve bërthamore. Manovra në poligonin Daecheon në Boryeong përfshiu dy raketa me rreze të mesme tokë-ajër, dy raketa me rreze të mesme patriot, dy raketa me rreze të shkurtër dhe rreth 300 trupa.

Posted by VOA – Zëri i Amerikës on Montag, 6. November 2017

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.