Qendron ne Kuvend, Ndreu: Salianji, kalama qaraman qe ve kujen per asgje

Kliko per me shume info

Kërkesa e Partisë Demokratike, per përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Parlamentit për deputetin socialist Pjerin Ndreu, eshte rrezuar nga Byroja e Kuvendit.

Kreu i Kuvedit, Gramoz Ruçi deklaroi se këtë kërkesë nuk mund ta shqyrtojë kjo mbledhje pasi nuk ka kompetencë për rastet kur deputetët “shahen nëpër komisione”.

Kliko per me shume info

Pas rrezimit te kerkeses, Pjerin Ndreu,permes nje statusi ne rrjetet sociale “ka vene ne loje” Salianjin, duke e krahasuar me një fëmijë kopshti.
“Me ardhe djali ne shpi nga kopeshti me te thene, se njeri me tha do rrafe, ti se merr seriozisht ! Ne kopeshtin e PD kalamajt jane qaramane e vene kujen per asgje ! Medaljet ne politike nuk fitohen keshtu. Po kur thone se duhet terheqe zvarre, duhesh kape per zhelelsh, apo kur artikulojne akuza publike banale e te genjeshtra per droge e idiotesi keta te kopeshtit te PD ?! Keta shohin qimen te syri tjetrit e nuk shohin traun te syri vete ! Mjere ne per opoziten e lodhur dhe qaramane !”, shkruan Ndreu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.