2 mijë euro për t’u punësuar në Forcat e Armatosura, pranga punonjësit të Policisë Ushtarake

Kliko per me shume info

Dy persona janë arrestuar nga autoritetet në Vlorë, njëri prej tyre punonjës i Policisë Ushtarake në këtë qytet.

Punonjësi Deraldo Kamberi dhe Erlind Varfi, të dy 23 vjeç, akuzohen se në bashkëpunim me njëri – tjetrin i kanë marrë një personi, një shumë vlerash monetare prej 2000 Euro, me premtimin se do ta ndihmonin të punësohej në strukturën e Forcave të Armatosura.

Kliko per me shume info

Policia ka sekuestruar edhe shumën e vlerave monetare prej 2000 Euro.

Të arrestuarit do të duhet tashmë të përballen me akuzën e “korrupsionit pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike, kryer në bashkepunim”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.