Publikon sms e gardistit, Basha: Takimet qe “shpetuan” Tahirin nga arrestimi

Kliko per me shume info

Kryedemokrati Lulzim Basha ka bere publik një mesazh që i ka ardhur nga një punonjës i Gardës, ku tregon arsyet pse Kryeministri Edi Rama mbrojti ish ministrin e Brendshem Saimir Tahiri nga arrestimi.

“Me datë 17 tetor zonja e Sajmir Tahirit ka ardhur në darkë vonë dhe ka qëndruar në ish zyrën e Sajmir Tahirit rreth 5 orë. Aktualisht Saimir Tahiri ka dy zyra në Gardën e Republikës të cilat i administron dhe para 10 ditëve ka ardhur natën dhe ka qëndruar disa orë” eshte shprehur Basha.

Kliko per me shume info

Sipas kreut të PD-së që e ka shpërndarë mesazhin për mediat, kjo tregon se Rama e mbrojti Tahirin nga arresti dhe shkatërroi provat në këmbim të heshtjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.