Publikohen pamjet e para të gomones që u kap dje me 2 ton drogë

Kliko per me shume info

Mediat greke kanë publikuar pamjet e para të gomones që u kap dje me dy ton drogë nga policia greke.

Për pasojë, u arrestuan nga policia 4 shqiptarë dhe dy italianë.

Kliko per me shume info

Gomonia ishte nisur nga Himara, por mediat vendase kanë shkruar sot se gjatë operacionit policia ka qëlluar në drejtim të trafikantëve. Për pasojë, njëri prej tyre ka mbetur i plagosur.

Ky operacion kishte disa muaj që po përgatitej, ndërsa dje forcat e policisë kanë ndërhyrë nga deti dhe ajri me helikopter.

Gomonia ishte 12 metra e gjatë, me tre motorë dhe 350 kuaj fuqi secili.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.