Publikohen formacionet zyrtare të dy skuadrave, Skënderbeu bën nxehmjen

Kliko per me shume info

Skënderbeu do përballet me serbët e Partizanit të Beogradit për ndeshjen e 4 të fazës në grupe në “Europa League” në një takim që vlen më shumë se 3 pikët.

Kjo për shkak të rrethanave që karakterizojnë marrëdhëniet mes dy vendeve. Sfida starton në orën 19:00 dhe luhet në stadium e Partizanit të Beogradit i cili ka një kapacitet prej 32 mijë vendesh.

Kliko per me shume info

18:25

Skënderbeu kryen nxehmjen para fillimit të takimit.

18:20-Formacionet
Skënderbeu: 4:3:3 ….. Shehi, Mici, Jashanica, Radas, Vangjeli, Lilaj, Muzaka, taku, Gavazaj, Soëe, Xhejms
Trajner: Ilir Daja
Partizan Beograd: 4:4:2…Stojković – Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Nemanja G. Miletić – Everton, Jevtović – Tošić, Tavamba, Janković – Ožegović
17:40

Në hyrje të stadiumit të Partizanit të Beogradit një numër i madh policësh serbë janë vendosur për të ruajtur rendin në këtë takim shumë delikat,

 

17:15

Ekipi i Skënderbeut është gati për tu nisur drejt stadiumit të Partizanit të Beogradit pak çaste para se të startojë takimi në orën 19:00. Në hotelin ku qëndrojnë korçarët janë forca të shumtë policie të cilët do t’a shoqërojnë klubin shqiptar deri në stadium.

 

Jo vetëm policë të thjeshtë por në hyrje të hotelit qëndrojnë edhe forcat speciale serbe. Sot në Serbi me skuadrën e Skënderbeut janë edhe 10 policë shqiptarë që kanë shkuar enkas për ndeshjen. Njëjtë siç vepruan edhe serbët në Shqipëri.

 

Takimi është i vlefshëm për fazën e grupeve të “Europa League”. Takimi i parë mes skuadrave u luajt në “Elbasan Arena” dy javë më parë dhe përfundoj me shifrat e bardha 0-0.
Foto: procesi sportiv

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.