PS zyrtarizon nismën për të shkarkuar kreun e KQZ

Partia Socialiste zyrtarizoi kërkesën për shkarkimin e kreut të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Klement Zguri, duke ia paraqitur atë kreut të Kuvendit.

Sipas mazhorancës, Zguri shkeli ligjin e dekriminalizimit duke mos shqyrtuar kërkesën e prokurorisë lidhur me kryebashkiakun e Mallakastrës, Agron Kapllanaj, që preket nga ky ligj për një dënim nga një gjykatë italiane për vjedhje.

LEXO EDHE:  Kancelarja Merkel thërret urgjentisht në Berlin, Edi Ramën: Çfarë po ndodh?!
Kliko per me shume info

Sipas socialistëve, edhe pse Zguri erdhi në krye të KQZ-së si pjesë e marrëveshjes së 18 majit Rama-Basha, nuk u ngrit në lartësinë e detyrës dhe e drejtoi këtë institucion si njeri partiak.

 

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here